יצירת קשר

מעקה מדרגות מעץ
Rate this post

מעקה מדרגות מעץ

למעקה המדרגות תפקיד פונקציונלי מוגדר: למנוע נפילה של אנשים מגובה, מה שעלול להביא לפגיעות או לקטסטרופות של ממש. כאשר נכנסים לעובי הקורה, מבינים כי יש בנמצא מגוון רחב של אפשרויות מהן ניתן לבחור. חשיבות מכרעת בבחירת המעקה צריך לקבל חומר הגלם ממנו הוא עשוי, כאשר המציאות מראה שבחירה מקובלת כיום היא מעקה מדרגות מעץ.

היתרונות של מעקות עץ

מאחורי כל מגמה משמעותית בעיצוב בתים או בתכנונם ניצבות לא מעט סיבות שמסבירות אותה. כך בדיוק היא התמונה גם במקרה של מעקות מדרגות מעץ. המעלה המשמעותית הראשונה שלהם היא המראה האסתטי של המעקות, שנובע מחומר הגלם שמשמש לייצורם. העץ מהווה מרכיב מרכזי בבתים וגם מחוצה להם עקב התחושה הכפרית והחמימות שהוא מביא להן. בנוסף, פשוט הרבה יותר לשלב אותו מבחינה עיצובית עם רכיבים נוספים ועם רהיטים אחרים במבנה, בו קרוב לוודאי יקבל העץ מקום של כבוד.

לאורך זמן, הבחירה במעקות מדרגות מעץ מוכיחה את עצמה כמשתלמת. מחיר העץ נחשב לזול יותר מאשר מרבית סוגי המעקות. כאשר בוחרים בעץ איכותי, שיהיה מעט יקר יותר אך עדיין זול בכל קנה מידה, ניתן לקבל שקט נפשי לגבי העמידות של המעקה לאורך זמן. הדברים אמורים הן במעקות שנמצאים בפנים הבית והן במעקות חיצוניים.

מעקות מעץ למרפסת

בכל מקרה, כאשר בוחרים מעקה מעץ חשוב לוודא שהוא עומד באופן מלא בדרישות התקן הישראלי הרלוונטי למעקות, למשל מבחינת הגובה שלו או מבחינת המרווח שבין רכיבי המעקה. עם כל הכבוד ליתרונות הטבעיים (תרתי משמע) של העץ, כולם בטלים בשישים כאשר המעקה אינו תקני ולכן גם מסוכן, מעצם המהות שלו.

תמונה של מעקה עץ למדרגות בבית פרטי ( אחוזה פרטית )

מעקות בייצור אישי: יש דבר כזה

עץ הוא חומר גלם נוח מאד לעבודה ולעיבוד, דבר שנותן את אותותיו גם על תחום המעקות. כיום אפשר בהחלט להזמין מעקה מעץ בהזמנה אישית, כלומר – על פי הרצונות של המזמינים ובהתאם לפרמטרים מוגדרים שהם מעבירים לחברה המייצרת. אמנם ההזמנה האישית של המעקה תהיה יקרה יותר מאשר בחירה בדגם קיים של מעקה, אך היא מקלה את ההתאמה של המעקה לצרכיהם של בני הבית, לרצונותיהם ולטעמם האישי.

תמונה של מעקה עץ סטנדרטי

מעקה מעץ