יצירת קשר

מעקות
Rate this post

מעקים או מעקות? מה נכון להגיד ואיזה דגמים קיימים בשוק

התקנה של מעקה למרפסת היא דבר חשוב לצרכי בטיחות. התקנת מעקה חשובה גם לצד גרמי מדרגות, בפנטהאוזים, בדירות גג, במבני מגורים ובמבנים מסחריים ותעשייתיים. בשוק תוכלו למצוא כיום הרבה מאוד דגמים, כך שהבחירה יכולה להביא לתוצאות משופרות במיוחד. אבל רגע אחד, איך בכלל יש לומר בצורת הרבים – מעקים או מעקות? מעניין לדעת מה נכון להגיד ואילו דגמים קיימים בשוק.

תמונה של מעקה מדרגות

מעקים? מעקות? גם וגם!

בעברית, כידוע, יש כללים ברורים להטיות: לצורת רבים, לצורת יחיד, להבדלים בין מילים שנחשבות ל”זכר”, לאלה שנחשבות ל”נקבה”. יש כמובן גם מילים יוצאות דופן, שהכללים הרגילים אינם חלים עליהן ויש גמישות באופן שבו ניתן לכתוב אותן או להגות אותן. עבור צורת הרבים של מעקה, כך מסבירים באקדמיה ללשון העברית, ניתן לעשות שימוש בשתי הצורות. רוצים לומר או לכתוב מעקים? רוצים לומר או לכתוב מעקות? אפשר כך ואפשר כך – שתי הצורות תקינות ונכונות.

סוגי מעקות לבחירתכם

לא משנה אם נשתמש במילה מעקים או במילה מעקות, יש בנמצא סוגים שונים של דגמים לבחירה. ההבדלים יכולים להישען על העיצוב, על חומר הגלם, על מטרת השימוש.

* סוג השימוש – יש מעקות המיועדים מטבעם להתקנה סמוך למרפסת או במקום גבוה אחר, ללא שיפוע (למשל על גבי גג או בכל משטח מוגבה אחר). מאידך, יש דגמים המיוצרים להתקנה במקומות משופעים, בראש ובראשונה לצד גרם מדרגות.

* חומר הגלם – סוגי מעקות שונים נבדלים אלה מאלה גם בחומר הגלם. יש בנמצא מעקות שעשויים מפלדה או ממתכות אחרות, יש מעקות שעשויים עץ, יש מעקות שעשויים זכוכית עם שילובי נירוסטה ועוד.

* אופן העיצוב – סוגי מעקות שונים יכולים להיות מוגדרים גם על פי העיצוב. ישנם מעקות מעוגלים, המתאימים לגרמי מדרגות עקלתוניים, למשל. מעקה מעוצב יכול להכיל סוגים שונים של פיתוחים ושל ריקועים, ויש גם מעקות במראה חלק. יש מעקות הצבועים בצבעים עזים ומיוחדים ויש כאלה במראה עץ טבעי, לעיתים גם בלתי מהוקצע. יש לציין שדגמים מסוימים מיוצרים על פי תכנון מוגדר מראש בעוד אחרים מוצעים כחלק מתכנון ייעודי, למראה ייחודי.

מעקות

כיום, כמעט בכל בית ניתן למצוא מגוון מעקות בעיצובים מרהיבים ומחומרי גלם איכותיים כמו זכוכית, אלומיניום, ברזל ועץ. את המעקה מתכננים בהתאמה לקו העיצובי המנחה בבית, כאשר הלקוח יכול לבחור בין עיצוב בהתאמה אישית לבין סגנון המועדף עליו מתוך קטלוג של היצרן. למעקה תפקיד חשוב בשמירה על הבטיחות בבית: המעקה מונע נפילת ילדים ומבוגרים ממפלס גבוה, ממרפסת, מהגג וכדומה. ניתן להתקין מעקה בבית ומחוצה לו, כאשר בחצר המעקה נועד לתחום שטחים מסוכנים, לדוגמה – מעקה מסביב לבריכת שחייה. כמו כן, למעקה תפקיד חשוב בעיצוב הפנים של הבית והוא תורם למראה יוקרתי ואלגנטי של הנכס.

מעקות

איך לבחור מעקה לבית?

כדי לבחור מעקות לבית ולחצר חשוב לפנות לחברה מקצועית, אמינה ובעלת ניסיון רב בתחום. החברה לוקחת מידות מדויקות של הפתחים שיש לתחום באמצעות מעקה, ומציעה ללקוח עיצובים שונים או מקבלת הנחיות לעיצוב המעקה מאדריכל או ממעצב הפנים.

כאמור, ניתן לייצר מעקות לבית ולחצר מחומרי גלם שונים, בין היתר מאלומיניום, מברזל, מזכוכית ומעץ. בנוסף, ניתן לשלב בין חומרי הגלם השונים. מעקה זכוכית נחשב לפתרון טרנדי ופופולרי כיום בגלל המראה הנקי והאלגנטי. אם מחפשים פתרון זול ועמיד לאורך שנים ארוכות ניתן לבחור במעקה המיוצר מאלומיניום. כמו כן, כדאי לדעת כי מעקות מברזל נחשבים למועדפים לכל מי שמעוניין במראה יוקרתי ובפריט אמנותי התורם לאווירה ולעיצוב בבית.

את המעקה יש לבחור בשיקול דעת ותוך התחשבות בפרמטרים כמו שיקולי תקציב, עיצוב, עמידות, בטיחות, חוזק ועלויות תחזוקה. לכן, ראוי לציין כי מעקות אלומיניום נחשבים למבוקשים ביותר בגלל נוחות הניקוי והעמידות הגבוהה בפני לחות, חלודה ופגעי מזג האוויר.

עיצוב בהתאמה אישית

בעת בחירת מעקות לבית, למרפסת או לחצר יש לתת דגש רב על נושא העיצוב. חשוב לבחור מעקה איכותי ועמיד בעיצוב המתאים לסגנון ולאווירה בבית. יש לזכור כי המעקה תופס נפח בחלל המבנה וכי ניתן לראותו מרחבי הבית, לכן חשוב לבחור בסגנון מרהיב ויוקרתי בהתאמה לקו העיצובי המנחה. כיום ניתן לייצר מעקות אלגנטיים במראה אמנותי, מלכותי ויוקרתי, עם אמירה אישית ייחודית.